رهسپار

نماهنگ رهسپار با صدای نیما علامه و حسن خانچی به مناسبت فرارسیدن ایام اربعین تولید شد. شعر این اثر نیز توسط مرتضی آل کثیر گفته شده است.

یاذالکوفیه

«سیدحسن نصرالله درباره عماد مغنیه فرمودند که او از بین نرفته و خون او در رگ‌های بقیه جوان‌های حزب الله جریان دارد.»
هدف «ماوا» از ساخت این کلیپ زنده کردن یاد شهید «عماد مغنیه» و همچنین به رخ کشیدن واقعیت امروز مقاومت حزب الله بود.
داستان نماهنگ در تل آویو اتفاق می‌افتد و در آن یک خیابان از اسرائیل به طور کامل به نمایش در می‌آید. ماجرا از این قرار است که یکی از جوانان مقاومت، عکس شهید عماد مغنیه را روی ساختمانی مهم در قلب تل آویو حک می‌کند و با همین اتفاق، رعب و وحشت تمام شهر را فرا می‌گیرد.
هر شهر یک سری ساختمان مهم و اساسی دارد. در اسرائیل هم ساختمان دانشگاه تل آویو یکی از مهمترین ساختمان‌های شهر است و ثبت عکس شهید عماد مغنیه روی این ساختمان اتفاق مهمی‌تلقی می‌شود. در ادامه می‌بینیم که یک جوان اسراییلی صبح از خواب بیدار می‌شود و در اخبار حالت فوق العاده را می‌بیند و نگران می‌شود. و وقتی از خانه بیرون می‌رود هر جا را که نگاه می‌کند عماد مغنیه را می‌بیند. در نماهنگ «یاذالکوفیه» بصورت نمادین نشان داده می‌شود که تمامی‌شهر از عناصر مقاومت پر شده و پیروزی نزدیک است. این مفهوم با نشان دادن اتوبوسی حامل جوان‌های آماده به رزم در نماهنگ دنبال می‌شود که راننده این اتوبوس هم "عماد مغنیه" است.
"عماد مغنیه"  و جوانان وارد قدس می‌شوند و ساکنین قدس که قبلا از آن جا رانده شده بودند به زمینی که باید در آن زندگی کنند بازمی‌گردند.

این کلیپ برای اولین بار در سالروز شهادت عماد مغنیه و در مراسم یادبودی که در زاویه بیروت برگزار شد رونمایی شده و پس از آن در المنار و یوتیوب پخش شد و در مدت کمی‌بازخوردهای خوبی از مخاطبان در پی داشته است.  نماهنگ هفت دقیقه‌ای «یا ذالکوفیه» یا «ای صاحب چفیه» به همت ماوا با موضوع مقاومت و تداوم راه اسطوره‌های مقاومت از جمله شهید عماد مغنیه تولید شد.

داغ حرم

من طهرونمو می خوام

تهران در این ترانه نمادی از تک تکه شهرهای این سرزمین عزیز است صدای زادگاهتان یا شهری که در آن زندگی میکنید باشد من تهرونمو میخوام یعنی من ایرانمو میخوام آی اوسا کریم نظر به من کن همه جا تاریکِ چراغو روشن کن میخوام بچه شم بزنم به کوچه بهم لباسِ مکتب خونه تن کن هنوز خوابِ خوش تو پشه بند یادمه هنوزم لبِ جوب بگو بخند یادمه همه دونیامو ساختمونا بلعید ولی هنوز همون شهرِ لوند یادمه من تهرونمو میخوام لبِ خندونمو میخوام عطرِ نونمو میخوام زنگ زورخونمو میخوام من تهرونمو میخوام دلِ دیوونمو میخوام واسه کفترِ شاه عبدالعظیم آب و دونمو میخوام تکست آهنگ من طهرونمو میخوام پرویز پرستویی آی اوسا کریم نظر به ما کن دلامون پکیده دردا رو دوا کن یکی چنارایِ تهرونو دزدید یه کاری کن یه پاسبون صدا کن بگو تئاترای تو لاله زار چی شدن بگو رفیقای با هم ندار چی شدن من آسمونِ دود گرفته رو نمیخوام بگو باد بادکای بیقرار چی شدن من تهرونمو میخوام چنارستونمو میخوام کلید خونمو میخوام پیچ شمرونمو میخوام من تهرونمو میخوام آسمونمو میخوام واسه کفتر شاه عبدالعظیم آب و دونمو میخوام

کوچ

نماهنگ کوچ با صدای حجت اشرف زاده به مناسبت شهادت آتش نشان ها در حادثه ی پلاسکو تولید شد.

بهار

اثر بهار به مناسبت همزمان شدن ایام ولادت حضرت زهرا (س) و ایام نوروز با صدای صابر خراسانی منتشر شد.

دلخوشی

نماهنگ دلخوشی با صدای مرتضی گلی و به کارگردانی مهران علوی برای کودکان سرطانی تولید شد.

دیدار

خبری هست

نماهنگ خبری هست با صدای حامد زمانی و شعر قاسم صرافان به کارگردانی مصطفی هیودی تولید شد.

علی کوچولو

نماهنگ "علی کوچولو" در سالروز یک ساله شدن حماسۀ شهادت شهید محسن حججی، به فرزندان شهدای مدافع حرم تقدیم شد.

سفیران عشق

در آستانه هفته دفاع مقدس, نماهنگ «سفیران عشق» توسط مرکز موسیقی «مأوا» منتشر شد. این نماهنگ که موضوع آن ارتباط اعتقادی میان رزمندگان دفاع مقدس و مدافعان حرم را به تصویر می کشد، تلفیقی از سرودی جدید از گروه سرود «فرزندان ایران» با مدیحه پرخاطره «ای لشکر صاحب زمان آماده باش» است که سال ها پیش با نوای آشنا و حماسی صادق آهنگران خوانده شده بود. نماهنگ «سفیران عشق» با شعر میلاد عرفان پور، کارگردانی سید مهران علوی، هنرمندی گروه سرود «فرزندان ایران» و همکاری صادق آهنگران در آستانه هفته دفاع مقدس در فضای مجازی و شبکه های مختلف صدا و سیما منتشر شد.

پیاده ها

نماهنگ پیاده ها به مناسبت ایام اربعین و مراسم بزرگ پیاده روی اربعین با صدای رضا صادقی منتشر شد . *** در ادامه متن شعر آهنگ «پیاده ها» را مشاهده می کنید: من خودم یه کاروان حسرتو آهم یکی از نرفته های چشم به راهم دله کنعانی و آواره ای دارم یه فرات اشکه تو عمقه هر نگاهم سکوته بیابونا رو دوست دارم که فقط گریه کنم به اشتیاقت آرزوی هق هقه شبامه یکبار زندگی کنم تو خلوته رواقت زندگی کنم تو خلوته رواقت من از قافله جا مونده کجا گریه کنم چی میشد میونه این پیاده ها گریه کنم تو مسیر تو پا برهنه شم بلکه اینجوری آروم بشم منه از قافله جا مونده کجا گریه کنم چی میشد میونه این پیاده ها گریه کنم خب منم میخوام یه سفر بیام خدمته شما آرام بشم به خدا هیشکی به هیشکی نیست تو دنیا منمو یه دل که تقدیمه نگارم همه دورامو زدم رسیدم اینجا فهمیدم فقط همین یه راهو دارم جالبه هر کی با هر دینی که باشه دل به دریا زده و تو این مسیره مریضه غیر مسلمونم میارن که شفاشو از همین تربت بگیره که شفاشو از همین تربت بگیره من از قافله جا مونده کجا گریه کنم چی میشد میونه این پیاده ها گریه کنم تو مسیر تو پا برهنه شم بلکه اینجوری آروم بشم منه از قافله جا مونده کجا گریه کنم چی میشد میونه این پیاده ها گریه کنم خب منم میخوام یه سفر بیام خدمته شما آرام بشم

داغ نهان

نماهنگ «داغ نهان» با صدای دکتر «محمد اصفهانی» با شعری از عبدالجبار کاکایی و موسیقی فرید سعادتمند به تهیه کنندگی ماوا تولید شد و در ایام اربعین 96 منتشر شد. این اثر درباره حادثه کربلا و وقایع پس از روز عاشورا است. دکتر محمد اصفهانی درباره جزئیات این اثر ویدیویی گفت:«این کار «داغ نهان» نام دارد و با محوریت حضرت زینب (س) پیرامون وقایع عاشورا پس از شهادت حضرت سیدالشهدا(ع) است. موسیقی این اثر ساخته آقای فرید سعادتمند و ترانه آن هم از سروده‌های آقای عبدالجبار کاکایی است. دوستان در حال حاضر مشغول تولید موزیک‌‌ویدیوی قطعه داغ نهان هستند که برای ایام اربعین پخش خواهد شد.»

او در پاسخ به سوالی مبنی بر حضورش در کلیپ این اثر چنین پاسخ داد:«چون به این قطعه تعلق خاطر دارم هر کاری بتوانم برای تقویت آن انجام می‌دهم.» محمد اصفهانی در ادامه از احتمال انتشار یک آلبوم آیینی خبر داد و اعلام کرد:«من به حضرت زینب (س) و زندگی پربرکت ایشان علاقمندم و قبلاً هم در قطعه «فرصت بدرود» که روایت متفاوتی از وداع ایشان با امام حسین (ع) بود از این بانوی بزرگ خوانده بودم. آن کار روایت شهادت شهید عاشورا بود اما نقش حضرت زینب در آن کاملاً بارز بود. البته بگویم یک سری کارهای آیینی دارم که طی سالیان گذشته جمع شده که اگر بتوانم وقت مناسب و شایسته‌ای به تکمیل آنها اختصاص دهم شاید یک آلبوم آیینی روانه بازار کنم. به نظر من قطعات موسیقی آیینی باید از لحاظ کیفی در سطحی قابل قبول باشند تا موجبات انتقال مفاهیم فراهم گردد. امیدوارم در ادامه قطعه داغ نهان که پیرامون نقش والای حضرت زینب کبری پس از شهادت امام حسین است، بتوانم مجموعه‌ای متنوع در قالب یک آلبوم به علاقمندان ارائه کنم.» این خواننده باسابقه که قطعات آیینی دیگری هم در کارنامه کاری خود دارد درباره این موضوع که چرا تصمیم دارد بین آلبوم‌ها و آثارش که غالباً فضای عاشقانه دارند یک مجموعه خاص منتشر کند گفت:«اولین آلبوم من از همین دست به نام «گلچین» بود که اتفاقاً مورد توجه هم قرار گرفت. اعتقاد دارم مخاطبانم کاملاً مرا می‌شناسند و با کارهایم آشنا هستند. من از ابتدا با آنها رو راست بودم چون باور دارم نجات در راستی است. من یک خواننده پاپ با فرهنگ خاص خودم هستم که مخاطبانم نیز بر این فرهنگ اشراف و از آن اطلاع دارند.»

دکتر اصفهانی نهایتاً اعلام کرد:«سعی کردیم دقت کافی روی این اثر داشته باشیم. از آنجا که پیرامون حادثه کربلا کارهای زیادی انجام شده است. این ذوق‌آزمایی های متعدد موجب شد ما تلاش کنیم این قطعه دچار روزمرگی‌های این وادی نشود. امیدوارم موزیک ویدیوی تولیدی هم برای انتقال مفاهیمی که مدنظرمان بوده به موسیقی اثر کمک کند.»

 

********** متن شعر این نماهنگ را در ادامه بخوانید:

گریه نکن میگذرد این شب محنت بار یوسف تو شهره شود بر سر هر بازار گریه نکن میگذرد این شب محنت بار یوسف تو شهره شود بر سر هر بازار فردا کاروان آید بر چاه بیند گوهری تابان چون ماه دارد در دل رازی از این شب کوتاه ای آتش پنهان در من برخیز ای شسته به خون پیراهن برخیز برخیز با داغ نهان برگیر این بار گران روشن کن چشم جهان خطبه بخوان زینب خطبه بخوان زینب ای خواب از چشم تو دور بیداد از خشم تو کور آوار شو بر سر زور خطبه بخوان زینب خطبه بخوان زینب آتش تنهایی در دل دارم دست اگر از عشق تو بردارم آتش تنهایی در دل دارم دست اگر از عشق تو بردارم

ابنا الشمس

نماهنگ «ابناء الشمس» یکی از آثار فاخری است که با همکاری میان کشورهای مختلف اسلامی ساخته شده است. این نماهنگ با مشارکت و همکاری میان دو مؤسسه فرهنگی ایرانی (ماوا) و لبنانی و روایتی که در 5 کشور اسلامی می‌گذرد، تولید شده است. نماهنگ ابناءالشمس به شخصیت امام خامنه‌ای به عنوان رهبر جریان مقاومت در جهان اسلام و نقش تعیین‌کننده و استراتژیک ایشان در معادلات منطقه‌ای و محور مقاومت و همچنین شکست تروریست‌های داعش می‌پردازد. آهنگ‌سازی این اثر را یکی از آهنگسازان مطرح جهان عرب به نام زیاد پطرس بر عهده داشته است.

ایران جان

نماهنگ «ایرانِ جان» با صدای رضا صادقی، حامد همایون، مهدی یغمایی و حجت اشرف زاده  به همت مرکز #ماوا و بسیج صدا و سیما همزمان با دهه فجر تولید و منتشر شد.
 تصویربرداری این نماهنگ نیز بر عهده برداران بوشهری بوده است.
این قطعه بر اساس شعری از قاسم صرافان و با آهنگسازی بهنام کریمی ساخته شده است.
 

*** در ادامه متن شعر این نماهنگ را می خوانید؛

ایران وطنم جان و تنم خاک رهایی
مهد هنری مامن مردان خدایی
تیری به تنت تا نخورد هست تن من
جان و تن من هردو فدای وطن من
روزی پدری رفت تا زنده بماند
روزی پسری تا پاینده بماند

با یار بمانم منو با یار بمیرم
در عشق تو یک بار نه صدبار بمیرم
سر میدهم اما سر تسلیم ندارم
من آرشم از تیر کسی بیم ندارم
بر خاک بیوفتم که تو آزاد بمانی
از پای نیوفتم که تو آباد بمانی
سلمانمو با عشق در آمیخته کیشم
دلبسته ی یاران خراسانی خویشم
ایران ای جان ای بیشه ی شیران
آزاد بمان شاد بمان خاک من ایران
ایران ای جان ای بیشه ی شیران
آزاد بمان شاد بمان خاک من ایران
ایران ای جان ای بیشه ی شیران
آزاد بمان شاد بمان خاک من ایران
ایران ای جان ای بیشه ی شیران
آزاد بمان شاد بمان خاک من ایران

بذار از عمق این قلب پر از عشق
واسه زخمای تو مرهم بیارم
به روی خاک تو جون میدم اما
محاله پای عشقت کم بیارم
من از خاک عزیزت پا گرفتم
من از چشمای تو دنیارو دیدم
به اسم تو قسم حتی یه ذره
از این خاکو به دنیایی نمیدم
یکی یکی شمردمو حماسه هات یه کوه شد
نوشتم از تو ای وطن یه شعر پر شکوه شد
یکی یکی شمردمو حماسه هات یه کوه شد
نوشتن از تو ای وطن یه شعر پر شکوه شد

پای عشق تو میمانم
سرزمین من ایرانم
خاک پاک تو میبوسم
از شکوه تو میخوانم
بیا وطن بیا وطن
خوشا به پای خاک تو فدا شدن
بیا وطن بیا وطن
خوشا در آسمان تو رها شدن
بیا وطن بیا وطن
به نام پاک و آب و خاک تو قسم
بیا وطن بیا وطن
سه رنگ پرچم تو افتخار من
تویی تو جانم وطن وطن
تو اشتیاقم وطن وطن
تویی امیدم وطن وطن
تویی وجودم وطن وطن
ایران
ایران..

خانۀ پدری

در آستانۀ میلاد حضرت امیرالمؤمنین، علی (علیه‌السلام)، نماهنگ خانۀ پدری توسط "مرکز موسیقی مأوا" منتشر شد. در این اثر گرانقدر، سید حمیدرضا برقعی، شاعر برجستۀ کشورمان حضور داشته و با قلم شیوا و رسای خود به مدح و ثنای حضرت علی (ع) می‌پردازد

برادر

نماهنگ «برادر» با موضوع دفاع مقدس و بزرگ مردانی که با عشق و ایمان به دفاع از جمهوری اسلامی پرداختند به همت ماوا تولید شد. این اثر با صدای پرویز پرستویی و به کارگردانی مهران علوی تولید شد.

بارکد 626

نماهنگ «بارکد 626» با رويكردِ بيانِ چالش ها و ضعف هاي موجود در فضاي اقتصادي حاكم، و اشاره به نكته "ما ميتوانيم" با شعري از قاسم صرّافان و تنظيم اميد رهبران به همت «مرکز ماوا» توليد شد. اين قطعه در باب مسائلِ اقتصاديِ روز است و با بهره مندي از فرمايشات مقام معظّم رهبري(حفظه الله) توليد شده است، كارگرداني این اثر را مهران علوي انجام داده است. ملودي اين قطعه نیز اوّلين ساخته طاها چوگان باز در عرصه سرود است. با توجه به اینکه کشورمان در شرایط تحریمی وجود دارد و اعتماد به کارآفرینان واقعی و با سابقه کشور و اتخاذ تمهیداتی که بستر لازم را برای مردم و تولیدکنندگان فراهم سازد، بسیار حائز اهمیت است. در همین راستا «ماوا» نیز تصمیم گرفت تا با تولید نماهنگی این مفهوم را که بارها نیز توسط رهبر انقلاب از تریبون های مختلف بیان شده است را با زبان هنری به مسولان تذکر دهد. تا به فضل الهی با حمایت از تولیدکنندگان داخلی کشور و مردمی کردن اقتصاد و توانمندسازی بخش خصوصی از مشکلات تحریمی دشمنان عبور کنیم. *** در ادامه متن شعر نماهنگ «بارکد 626» را مشاهده می کنید؛ تاچرخها از چرخش افتادن لبخند از لب های بابا رفت رو صودتش اندوه چین انداخت شور و نشاط از خونه ما رفت چشم امید مردم این خاک در چرخش چرخای خاموشه باید ببافیم فرش تا مردی فرشای زیر پاشو نفروشه دستامونو میدیم به دست هم امید ما پیکار ما کاره برکت تو اون دستی که داره گندم تو قلب خاک میکاره دستامونو میدیم به هم با عشق ایران فردامونو میسازیم زیبایی دنیا به دست ماست ماییم که دنیامونو میسازیم باید بجوشن چشمه های شوق تا زندکی در شهر جاری شه ما میتونیم که بهترین باشیم باور کنیم باور کنیم میشه یه لقمه از دستای ایرانی شیرین تر از حلوای بیگانه س ما روی پای خویش میمونیم دلسوزی بیگانه افسانه س چینهای روی صورت بابا وا میشه وقتی این درا واشه وقتی میاد با دست پر خونه دنیای از امید تو چشماشه هرگزنمی ذاریم این غبار سرد رو گرمی این خون بنشینه باید چراغ کارو روشن کرد باور کنیم باور کنیم میشه دستامونو میدیم به دست هم امید ما پیکار ما کاره برکت تو اون دستی که داره گندم تو قلب خاک میکاره دستامونو میدیم به هم با عشق ایران فردامونو میسازیم زیبایی دنیا به دست ماست ماییم که دنیامونو میسازیم

قرار نبود

آهنگ قرار نبود با صدای علی اکبر قلیچ با موضوع حادثه منا و قربانی شدن حاجیان منتشر شد.

رسم عشق

آرومم

خیرالاحباب

نماهنگ (خیرالاحباب) کار ویژه ی #ماوا برای ایام اربعین 1396 بوده است که به موضوع تشکر زائران اربعین از زحمات بی دریغ موکب داران عراقی پرداخته است. موکب دارانی که از جان و مال و خانواده خود هزینه می کنند تا بهترین میزبانی و پذیرایی را از خیل عظیم زوار اباعبدالله الحسین(ع) در این ایام انجام دهند. "حب" ریشه کلمه احباب است و در زبان عربی جایگاه ویژه ای دارد و اسم کار #خیرالاحباب انتخاب شده است که معنی «بهترین_عزیزان» را می دهد. هفت روز تصویر برداری این نماهنگ به طول انجامیده است و در مکان هایی چون کوفه، روستاهای اطراف خان النص و مسیر پیاده روی زائران یعنی جاده نجف - کربلا تصویربرادری شده است. در پروژه #خیرالاحباب حدود ۳۵ نفر با تخصص ها ی مختلف فعالیت داشتند و کار تصویربرداری و تولید و تدوین آن در روزهای منتهی به اربعین 1396 انجام شده است.

آزادی

پاک می کنن اشکاتُ تا باور کنی شادی گاهی اسیرت می کنن با اسم آزادی تو روز روشن با سیاها عکس می گیرن شب ها که مستن بچه هایی تشنه می میرن دامه اگه پیش پرنده دونه میریزن گل میخرن تا که نفهمی اهل پاییزن می خوان درختا حامی حزب تبر باشن از دریا ماهی های تو حوض بی خبر باشن کوهیم ما تا ایستادیم روی پاهامون ماهیم تا خورشید باشه رهبر رامون آزاد از ماییم و من فانی در الله ییم با روح در زنجیر آزادی نمی خواهیم دنیایی می سازیم دنیایی که جون داره دنیایی که تو سفره هاشم آسمون داره از گل برای برقِ چکمه رنگ می گیرن از ائتلاف آب و آتیش عکس میندازن طرح کبوتر میکشن با شاخه ی زیتون اما برای صلح هر روز بمب می سازن کوهیم ما تا ایستادیم روی پاهامون ماهیم تا خورشید باشه رهبر رامون متن آهنگ آزادی حامد زمانی آزاد از ماییم و من فانی در الله ییم با روح در زنجیر آزادی نمی خواهیم دنیایی می سازیم دنیایی که جون داره دنیایی که تو سفره هاشم آسمون داره جهان حیرون عزمت بخون ای هموطن، های نمی تونن ببینن که تو آزادی میخوای