داغ نهان


نماهنگ «داغ نهان» با صدای دکتر «محمد اصفهانی» با شعری از عبدالجبار کاکایی و موسیقی فرید سعادتمند به تهیه کنندگی ماوا تولید شد و در ایام اربعین 96 منتشر شد. این اثر درباره حادثه کربلا و وقایع پس از روز عاشورا است. دکتر محمد اصفهانی درباره جزئیات این اثر ویدیویی گفت:«این کار «داغ نهان» نام دارد و با محوریت حضرت زینب (س) پیرامون وقایع عاشورا پس از شهادت حضرت سیدالشهدا(ع) است. موسیقی این اثر ساخته آقای فرید سعادتمند و ترانه آن هم از سروده‌های آقای عبدالجبار کاکایی است. دوستان در حال حاضر مشغول تولید موزیک‌‌ویدیوی قطعه داغ نهان هستند که برای ایام اربعین پخش خواهد شد.»او در پاسخ به سوالی مبنی بر حضورش در کلیپ این اثر چنین پاسخ داد:«چون به این قطعه تعلق خاطر دارم هر کاری بتوانم برای تقویت آن انجام می‌دهم.» محمد اصفهانی در ادامه از احتمال انتشار یک آلبوم آیینی خبر داد و اعلام کرد:«من به حضرت زینب (س) و زندگی پربرکت ایشان علاقمندم و قبلاً هم در قطعه «فرصت بدرود» که روایت متفاوتی از وداع ایشان با امام حسین (ع) بود از این بانوی بزرگ خوانده بودم. آن کار روایت شهادت شهید عاشورا بود اما نقش حضرت زینب در آن کاملاً بارز بود. البته بگویم یک سری کارهای آیینی دارم که طی سالیان گذشته جمع شده که اگر بتوانم وقت مناسب و شایسته‌ای به تکمیل آنها اختصاص دهم شاید یک آلبوم آیینی روانه بازار کنم. به نظر من قطعات موسیقی آیینی باید از لحاظ کیفی در سطحی قابل قبول باشند تا موجبات انتقال مفاهیم فراهم گردد. امیدوارم در ادامه قطعه داغ نهان که پیرامون نقش والای حضرت زینب کبری پس از شهادت امام حسین است، بتوانم مجموعه‌ای متنوع در قالب یک آلبوم به علاقمندان ارائه کنم.» این خواننده باسابقه که قطعات آیینی دیگری هم در کارنامه کاری خود دارد درباره این موضوع که چرا تصمیم دارد بین آلبوم‌ها و آثارش که غالباً فضای عاشقانه دارند یک مجموعه خاص منتشر کند گفت:«اولین آلبوم من از همین دست به نام «گلچین» بود که اتفاقاً مورد توجه هم قرار گرفت. اعتقاد دارم مخاطبانم کاملاً مرا می‌شناسند و با کارهایم آشنا هستند. من از ابتدا با آنها رو راست بودم چون باور دارم نجات در راستی است. من یک خواننده پاپ با فرهنگ خاص خودم هستم که مخاطبانم نیز بر این فرهنگ اشراف و از آن اطلاع دارند.»دکتر اصفهانی نهایتاً اعلام کرد:«سعی کردیم دقت کافی روی این اثر داشته باشیم. از آنجا که پیرامون حادثه کربلا کارهای زیادی انجام شده است. این ذوق‌آزمایی های متعدد موجب شد ما تلاش کنیم این قطعه دچار روزمرگی‌های این وادی نشود. امیدوارم موزیک ویدیوی تولیدی هم برای انتقال مفاهیمی که مدنظرمان بوده به موسیقی اثر کمک کند.» ********** متن شعر این نماهنگ را در ادامه بخوانید:گریه نکن میگذرد این شب محنت بار یوسف تو شهره شود بر سر هر بازار گریه نکن میگذرد این شب محنت بار یوسف تو شهره شود بر سر هر بازار فردا کاروان آید بر چاه بیند گوهری تابان چون ماه دارد در دل رازی از این شب کوتاه ای آتش پنهان در من برخیز ای شسته به خون پیراهن برخیز برخیز با داغ نهان برگیر این بار گران روشن کن چشم جهان خطبه بخوان زینب خطبه بخوان زینب ای خواب از چشم تو دور بیداد از خشم تو کور آوار شو بر سر زور خطبه بخوان زینب خطبه بخوان زینب آتش تنهایی در دل دارم دست اگر از عشق تو بردارم آتش تنهایی در دل دارم دست اگر از عشق تو بردارم

محمد اصفهانی
خواننده

محمد اصفهانی متولد ۱۴ تیر ۱۳۴۵ در تهران خواننده و آهنگساز پاپ و سنتی ایرانی است. او از خانواده‌ای اصالتاً اصفهانی در تهران متولد شد.

محمد اصفهانی از دانشگاه علوم پزشکی ایران به سال ۱۳۷۶ فارغ‌التحصیل شد.  اصفهانی ابتدا با اجرای آثاری روی اشعار شعرای معاصر مانند فریدون مشیری و همچنین اجرای تیتراژ سریال، پا به عرصه خوانندگی گذاشت.

او تا به امروز بیش از ۱۵ تیتراژ سریال‌های تلویزیونی و فیلم‌های سینمایی را اجرای نموده که از این مجموعه می‌توان به تیتراژ سریال‌های یه تیکه زمین، ارمغان تاریکی، ولایت عشق، زیر هشت، تا ثریا، معصومیت از دست رفته، آخرین دعوت، پهلوانان نمی‌میرند، وفا و فیلم سینمایی بوسیدن روی ماه و اخراجی‌ها اشاره کرد.

Text to Identify
متن امنيتي جديد
102 نظر در انتظار تاييد
HD 1080
HD 720
480